domoforma.pl

Dom i wnętrza

modne ściany
Wnętrza

Efektywne detale zdobiące modne ściany

Ściany pełnią bardzo ważną rolę w aranżacji wnętrz, nadając pomieszczeniom wyrazu i głębi. To element, który zajmuje bardzo dużą powierzchnię i jest ramą każdego pomieszczenia, dlatego nawet delikatna zmiana wyglądu ścian może diametralnie odmienić wnętrze.

Malowanie ścian

Przemalowanie ściany to świetny i tani sposób, by tchnąć nowe życie w pomieszczenie, bez potrzeby inwestowania w nowe rodzaje aranżacji.

Efekt ombre to niesamowity trend dekoratorski, który zrewolucjonizował nudne i jednolite ściany. Dzięki odpowiedniemu cieniowaniu kolory pięknie przechodzą między sobą od najmocniejszej barwy do najdelikatniejszej. Ombre stało się idealną propozycją dla osób, które lubią niestandardowe rozwiązania.
Jednak ten efekt najlepiej wygląda na jednej wybranej ścianie, stanowi wtedy niesamowity element, który w żaden sposób nie jest oczywisty.
Szczególnie polecane jest ombre, które da efekt pięknego wschodu słońca lub królewskiego błękitu nieba.

Pastele to kolory, które są rozjaśnione kolorem białym. Ściany pomalowane pastelami pięknie rozjaśniają pomieszczenie i sprawiają, że wnętrze wydaje się optycznie przestronniejsze. Pastele szczególnie wskazane osoba, które żyją w stresie, cierpią na depresję lub nerwice, gdyż takie kolory wspaniale działają na psychikę odprężając umysł i nastawiając pozytywnie do życia.

Światełka

To wspaniały element dekoracyjny, który może stworzyć bajkowy i niezwykle romantyczny efekt. Światełka również mają swoje zastosowanie w powiększaniu optycznym przestrzeni. Najprostsze zastosowanie ozdób świetlnych na ścianie to zakup łańcucha świetlnego. Ich wybór jest bardzo szeroki i można je zawiesić w dowolnym miejscu.

W przypadku kiedy ciężko jest ukryć kabelek zasilający lub po prostu pomysł całego łańcucha ozdób jest problematyczny, warto zakupić pojedynczą lampę leadowa, którą można zawiesić lub zamontować na ścianie. Najbardziej efektowną jest bez wątpienia kurtyna świetlna –  dostępna w wielu kolorach i rodzajach, do tego bardzo łatwo ją zamontować. Do bardziej inwazyjnych rozwiązań należą lampy ścienne, które się wmontowuje w ścianę. Dają  jednak niesamowity efekt, podświetlając ścianę na różne kolory.

Obrazy

Rozwiązanie bardzo popularne i oczywiste, jednak wybór obrazów jest na tyle szeroki, że efekt może zadziwić nawet najbardziej krytycznego selekcjonera.

Bardzo eleganckie i nietuzinkowe są obrazy strukturalne, które w strategicznym miejscu są uwypuklone, co daje bardzo rzeczywisty i oryginalny efekt. Warto również przyjrzeć się obrazą monochromatycznym w barwach czarno-białych z jednym intensywnym kolorem – to bardzo eleganckie i stylowe połączenie, które wprowadzi do wnętrza powiew klasyki z nutą inspiracji.

Najbardziej modne ściany w stylu nowoczesnym są zdobione obrazami 3D, które dają efekt trójwymiarowości powiększając optycznie każde wnętrze i stanowiąc niesamowicie ciekawy efekt żywego obrazu, który wychodzi ze ściany.

Lustra

Stanowią praktyczny element, który powiększa optycznie pomieszczenie i rozjaśnia odbijając światło po całym pokoju. Jest również niewątpliwą ozdobą każdego wnętrza z klasą i elegancją. Lustra są dostępne w różnym rozmiarze i kształcie, a dzięki różnorodnym ramą łatwo dostosować ich wygląd do wnętrza.