domoforma.pl

Dom i wnętrza

Czego potrzeba dziecku
Lifestyle

Czego potrzeba dziecku do świetnej zabawy na świeżym powietrzu?

Najlepsza zabawa dla wielu dzieciaków to możliwość spożytkowania ogromnych pokładów energii, niezależnie od pogody. Sprawdź, w jaki sposób zapewnić dzieciom bezpieczną zabawę na świeżym powietrzu, dbając o rozwój sprawności fizycznej, równowagi i poszerzanie umiejętności.

Zabawa na świeżym powietrzu – bezpieczny park linowy dla dzieci

Dzieci w wieku od trzech do dwunastu lat uwielbiają spędzać czas na placu zabaw, gdzie korzystają z tematycznych, dostosowanych do ich poziomu umiejętności i sprawności fizycznej urządzeń. Bezpieczne parki linowe to sposób na pokonywanie własnych ograniczeń i trening sprawności, koordynacji oraz równowagi. To coś innego, nietypowego i rozwijającego wiele umiejętności i zdolności jednocześnie. Coś, co się dziecku szybko nie znudzi. Rozbudowane, zróżnicowane funkcjonalnie, kolorowe i umożliwiające zabawę na wiele sposobów parki linowe przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, zapewniając wiele godzin doskonałej zabawy. Taki jest właśnie park linowy dla dzieci, który oprócz wspinaczki oferuje szereg zadań sprawnościowych, zjeżdżalnie oraz drabinki. Dedykowany na ogólnodostępne i instytucyjne place zabaw urządzenia spełniają wymogi bezpieczeństwa i wykonane są z przyjaznych dziecku materiałów.

Prosty park linowy dla najmłodszych – zalety 

Już od trzeciego roku życia dziecko może odkrywać zalety pokonywania trudności na linach wspinaczkowych. Dla dzieci ciekawych świata, interesujących się wszystkim i otwartych na możliwość eliminacji ograniczeń to świetny sposób na oswojenie z wysokością. Dostosowane do poziomu umiejętności liny polipropylenowe w zestawieniu z naturalnym drewnem akacjowym i pierścieniami polietylenowymi stanowią zestaw prostej i bezpiecznej konstrukcji, której użytkowanie przez najmłodsze dzieci powinno być nadzorowane przez opiekuna. Takie konstrukcje jak Robinia Małpi Gaj, cechujące się prostotą i nisko osadzonymi elementami zrobią wrażenie na najmłodszych.

Wysoki, sprawnościowy park linowy dla dzieci 

Starsze dzieci i młodzież do dwunastego roku życia ogromną frajdę odczują z zabawy na rozbudowanych konstrukcjach linowych z elementami konstrukcji sprawnościowych i zjeżdżalniami. Wysokie, bezpieczne konfiguracje, takie jak Modliszka, Tarantula czy Pszczoła sprawdzają się prawie przez cały rok. Konstrukcje, dedykowane starszym dzieciom wymagają minimalnej sprawności fizycznej i pozwalają pokonywać słabości, związane z lękiem wysokości. 

Materiał zewnętrzny