domoforma.pl

Dom i wnętrza

świece w szkle dekoracje
Wnętrza

Jak wykorzystać świece w szkle, jako dekoracje na co dzień i świąteczne spotkania?

Światło jest bardzo eleganckim elementem dekoracyjnym każdego wnętrza. Nie trzeba jednak korzystać wyłącznie z lamp stołowych czy kinkietów. Warto pamiętać o świecach, które wprowadzają do domu przytulny nastrój i są gustowną dekoracją. Jak wykorzystać świece w szkle, by stworzyć piękne dekoracje?

Na stół i na komodę

Świece w szkle dekoracje to niebanalny element wystroju wnętrza, który sprawdza się przede wszystkim w jesienne i zimowe wieczory. Szarość dnia oraz mróz na dworze sprawiają, że światło świec wprowadza do mieszkania bardzo przytulny klimat. W mieszkaniu robi się przyjemnie i nastrojowo.

Tworząc świece w szkle dekoracje można wykorzystać słoiki lub butelki szklane. Do butelek idealnie będą pasowały długie, proste świece. Ustawiając je na komodzie warto wykorzystać kompozycję kilku świec. Razem będą tworzyły ładny obraz i dawały dużo światła.

Wykorzystując klasyczne słoiki, zdecydujmy się na proste świece słupkowe. Tworząc kompozycję, warto do słoika wsypać kawę, która dodatkowo będzie dawała ładny zapach, sól czy drobne kamienie bądź piasek. Taka kompozycja będzie ciekawa, a jednocześnie jest bardzo prosta do wykonania. Nie wymaga również żadnych nakładów finansowych.

Wykorzystując świece w szkle dekoracje warto pokusić się o szklane misy bądź wazony, które są szerokie. Taka misa pozwala na wykorzystanie kilku świec. Wybierając świece słupkowe o różnej wysokości otrzymamy bardzo proste, ale eleganckie kompozycje.

Świece w szkle dekoracje to idealna ozdoba na komodę, stolik przy sofie czy kominek. Pięknie wyglądają również na parapecie okiennym trzeba jednak pamiętać, że palenie świec w oknie jest możliwe wyłącznie, gdy na oknie nie ma firan lub zasłon.

Na specjalne okazje

Świece w szkle dekoracje są idealną ozdobą stołu na wszystkie rodzinne uroczystości. Bardzo elegancko wyglądają świece pływające, które umieścimy w wysokim szkle wypełnionym wodą. W wodzie jako dodatkową ozdobę można umieścić kamienie czy pływający kwiat. Do takich dekoracji najkorzystniej prezentują się proste i wysokie wazony.

Szerokie, szklane misy sprawdzą się, gdy stół jest duży. Warto wtedy wrzucić do misy z wodą więcej niż jedną świecę.

Świece w szkle dekoracje również można wybrać wazony szklane na nodze, które są szerokie. Udekorowanie dna pozwoli na skomponowanie dekoracji, która jest niepowtarzalna. Na zbliżające się święta Bożego Narodzenia warto wykorzystać ozdoby choinkowe. Drobne bombki, gałązki sosnowe czy ususzone pomarańcze, które będą tworzyły dekoracje pasująca do uroczystości.

Komponując dekoracje świąteczne warto wykorzystać również większe kieliszki. Świece w szkle dekoracje będą wyglądały atrakcyjnie, gdy kilka kieliszków zostanie ustawionych w rzędzie. Warto również wykorzystać tacę, na której kieliszki ustawione razem będą dawały intensywne światło.

Świece w szkle to dekoracje, które można wykorzystywać na co dzień, by umilić sobie wieczorny odpoczynek, jak i na świąteczne spotkania przy stole. Światło świec sprawi, że każdy wieczór będzie nabierał innego, bardzie eleganckiego charakteru.