domoforma.pl

Dom i wnętrza

meble wenge aranżacje
Wnętrza

Meble wenge aranżacje na ciekawe wnętrze

Dziś posiadanie gustownie urządzonego salonu z kominkiem i eleganckimi meblami jest chlubą każdego mieszkania. Obecnie dzięki bogatej ofercie asortymentu do salonu wnętrze to można urządzić w niezwykle ciekawy oraz pomysłowy sposób. Jak zatem urządzić salon, w którym znajdują się meble wenge?

Czym charakteryzuje się drewno wenge?

W ostatnich latach kolor wenge cieszy się ogromną popularnością. To egzotyczne drewno o kolorze ciemnej czekolady jest cenione przez wielu klientów nie tylko ze względu na ogromną trwałość, lecz także piękną barwę.

Drewno to jest pozyskiwane z egzotycznych drzew o nazwie Millettia laurentii, które masowo porastają zachodnią część Afryki Środkowej. Jeśli zostanie ono dobrze wysuszone, to wówczas naturalnie przybiera nieco żółtawą barwę, a z czasem ciemnieje. W pełni dojrzałe oraz wysuszone drewno posiada bardzo głęboki ciemnobrązowy kolor oraz bardzo dekoracyjne słoje, które bardzo często bywają porównywane do upierzenia kuropatwy.

Obecnie meble w kolorze wenge są powszechnie dostępne na rynku meblarskim. Decydując się na zakup warto zawsze zwrócić szczególną uwagę na odcień mebli. Często bowiem zdarza się tak, że poszczególne meble noszą taką samą nazwę, a ich wygląd nie jest identyczny. Warto zatem zawsze upewnić się, że wybrane listwy pasują do paneli, a wybrane w sklepie krzesła mają ten sam kolor, co posiadany w domu stół kuchenny.

Meble wenge aranżacje i pomysły na ciekawe wnętrze

Decydując się na urządzenie salonu czy też innego pokoju dziennego z meblami w kolorze wenge, należy zawsze bardzo starannie dobrać poszczególne dodatki. Nie bez znaczenia jest bowiem dobór odpowiednich: zasłon, poduszek, dywanów oraz wielu innych drobiazgów. Niezwykle ważne jest, aby poszczególne dodatki miały odpowiedni kolor. Warto pamiętać o tym, że posiadając meble w kolorze wenge trzeba unikać tkanin oraz dekoracji w ciemnych odcieniach brązu oraz beżu, bowiem mogą one “zaginąć” na tle ciemnych mebli.

Tymczasem znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zakup  białych, kremowych czy też szarych dekoracji, które rozjaśnią nieco przyciemniony salon.

W przypadku posiadania w pokoju o białych ścianach można przemycić do wnętrza bardziej wyraziste akcenty na przykład: zasłony oraz poduszki dekoracyjne w kolorze słonecznej żółci. Z kolei dywan może posiadać geometryczny wzór czy inne, kolorowe grafiki.

Meble w kolorze wenge a ściany

Meble w kolorze wenge najlepiej prezentują się w dużych, wysokich oraz dobrze oświetlonych wnętrzach. W takich pomieszczeniach doskonałym pomysłem jest rezygnacja z gotowych zestawów mebli i zakup szafek w postaci dekoracyjnego akcentu. Mogą to być na przykład krzesła i blat barowy, półki na książki czy też gustownie dobrany do całości stolik.

Warto zawsze pamiętać o tym, aby ciemny kolor mebli przełamać przy pomocy odpowiednio dobranych kolorów ścian. Bezpiecznym rozwiązaniem jest połączenie ciemnego brązu ze ścianami nie tylko białymi, lecz także z jasnymi odcieniami beżu i szarości. Dzięki temu meble będą wydawać się nieco lżejsze, a wnętrze bardziej ciepłe i przytulne.

Bardziej odważni właściciele mieszkań mogą też sięgnąć po mocniejsze kolory, które to potrafią stworzyć bardzo ciekawy kontrast dla ciemnych mebli. Wenge bardzo dobrze prezentuje się jeśli zostanie połączone z soczystą limonką, purpurą, amarantem, a nawet czerwienią. Aby dostatecznie podkreślić piękno koloru wenge, warto także sięgnąć po farbę w odcieniu burzowego nieba, błękitu czy też butelkowej zieleni.