domoforma.pl

Dom i wnętrza

dekoracja okien
Dom

Sposoby na dekorowanie okien

Okna to niejako oczy domu, nic dziwnego więc, że należy o nie należycie zadbać. Czyste i schludne będą z pewnością prezentować się świetnie, jednak to dekoracje oraz zdobienia nadadzą im charakteru.

Jak udekorować okna?
Metod na dekorację jest tyle, ile osób wymyślających te sposoby. Twórczego oraz kreatywnego sposobu myślenia nie powinno się, a wręcz nie wolno ograniczać. Niemniej jednak w zdecydowanej większości domostw oraz mieszkań w postaci okiennych dekoracji przeważają przede wszystkim firanki i zasłony rozmaitego rodzaju. Oczywiście jest to jedno z rozwiązań, nawet często spotykanych, aczkolwiek skorzystać można również z innych nawet ogólnodostępnych technik.

Rolety jako zastępstwo łączenia zasłon z firanami także stanowią środek zdobniczy dla oczu domostwa. Szczególnie że dostępnych na rynku wzorów rolet jest mniej więcej tyle samo co zasłon bądź firanek. Dodatkowo w obecnych czasach coraz większą popularnością cieszą się rolety typu dzień noc, które uważane są za innowacyjne rozwiązanie. Ich montowanie jest bezinwazyjne, ponieważ są zakładane bezpośrednio na ramy okienne bez wcześniejszej konieczności wiercenia czy dodatkowego montowania. Jest on również banalnie prosty i absolutnie nieczasochłonny, gdyż sam montaż zajmuje około 5 minut. Występuje w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu nie trzeba się ograniczać przy zakupie, zaś sama roleta będzie idealnie pasować do każdego rodzaju wnętrza. Gdyby tego było mało, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, jakie zostały zastosowane przy produkcji rolet typu dzień noc, działają one albo w sposób przyciemniający pomieszczanie, albo rozświetlający je.

Nalepki oraz naklejki to kolejny sposób na twórcze ozdobienie okien. Taka dekoracja okien z pewnością okaże się nietuzinkowa oraz niebanalna, zwłaszcza że jest znacznie rzadziej spotykana w przypadku polskich domów i mieszkań. Niemniej jednak naklejki można zakupić różnorodne oraz niepowtarzalne, wykorzystując przy tym praktycznie każdą tematykę. W ten sposób szyby okienne ozdabiać mogą kolorowe motyle wiosną czy płatki śniegu zimą.

Innym sposobem na zdobienie okien jest niezwykle nowoczesne zastosowanie markera kredowego. Dzięki jego unikatowej metodzie działania szybkę można ozdobić w dowolny sposób bez konieczności uszkadzania jej. Marker kredowy świetnie sprawdzi się na szkle, a co więcej, nie brudzi i nie pyli. Wystarczy zatem odrobina wyobraźni i chwila samodzielnego działania, aby szyby okienne, a wraz z nimi całe okna, zyskały nowy, nieznany dotąd nikomu wymiar. Istotną zaletą stosowania markera kredowego jest fakt, że łatwo go później z szyby usunąć bez dodatkowych zabrudzeń, które powstałyby w wyniku usuwania nalepek.

okragly-stol.pl