domoforma.pl

Dom i wnętrza

leżak ogrodowy
Ogród

Leżaki ogrodowe – najlepszy sposób na relaks

Opalanie nad basenem czy popołudniowa drzemka w cieniu? Leżaki ogrodowe podbijają serca wszystkich miłośników letnich klimatów. Nie wyobrażamy sobie bez nich wakacyjnego odpoczynku. Niezależnie czy sięgamy po nie w ogrodzie, na plaży czy tarasie – musi być wygodny, duży i dostosowany do swojego przeznaczenia. Przed wyborem swojego idealnego leżaka należy jednak zastanowić się nad kilkoma aspektami organizacji swojego wymarzonego relaksu na tym posłaniu.

Rodzaje leżaków ogrodowych

Przy zakupie leżaka ogrodowego, takiego jak np. https://onegarden.pl/27-lezaki-ogrodowe  warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Drewniane, dobrze wykonane leżaki są trwałe i dobrze wpasowują się w ogrodowe klimaty. W połączeniu z kolorowymi poduszkami i siedziskami stanowią wygodny mebel przyjemny mebel. Są odporne na wodę i nie nagrzewają się szybko. Z kolei leżaki plastikowe są łatwe w czyszczeniu i nie wymagają konserwacji. Są lekkie i przystępne cenowo, dzięki czemu można zabrać je wszędzie. Najbardziej stabilne są leżaki z metalową konstrukcją i mogą stanowić stały dodatek do ogrodowej strefy relaksu.

Należy dobrać również ich prawidłowy rozmiar – leżaki ogrodowe mogą być jedno lub dwuosobowe. Nie powinny być one za krótkie i za wąskie, ale muszą dawać komfortową i bezpieczną przestrzeń. W cięższych modelach przydane są kółka ułatwiające ich transport. Najważniejszą zaletą leżaka jest regulacja oparcia – dzięki temu może służyć on do leżenia, półsiedzenia i siedzenia co uprzyjemnia spędzanie czasu w ogrodzie na odpoczywaniu czy czytaniu książek i gazet.

Leżaki ogrodowe – dodatkowe wyposażenie 

Na komfort korzystania z leżaka wpływa również jego profil. Podłokietniki  pozwalają utrzymać wygodną i prawidłową postawę kręgosłupa a podnóżek rozprostować i opalić nogi. Najnowszym hitem są poduszki wyprofilowane do kształtu ciała podtrzymujące głowę w prawidłowym ułożeniu. Warto zaopatrzyć się również w leżaki ogrodowe z małym zadaszeniem na twarz lub dokupić stojący parasol. W upalne dni wystawianie skóry na działanie promieni UV może być bardzo szkodliwe. Należy pamiętać o prawidłowym cieniu, osłonieniu głowy i kremach z filtrem.

Leżaki ogrodowe to klasyczny i niezastąpiony sposób na wakacyjny odpoczynek. Leżąc w domowym ogródku, można poczuć się jak przy pięciogwiazdkowym hotelu. Specjalne akcesoria, miejsce na zimne napoje, miękkie poduszki i lekki chłodny wiaterek pomogą zapomnieć o wszystkich problemach. Mogą służyć jako ogrodowe łóżko, fotel, krzesło i miejsce dla gości. Stanowią idealny dodatek do ogrodowych mebli i letnich relaksów.