domoforma.pl

Dom i wnętrza

nowoczesne ogrodzenie domu
Dom

Jak wybrać nowoczesne ogrodzenie domu?

Ogrodzenie domu jest jego integralną częścią. Powinno być spójne ze stylem, w którym jest dom oraz ogród. Tylko tak można osiągnąć harmonijną przestrzeń. Jak wybrać ogrodzenie, by było nowoczesne, efektowne i pasujący do nieruchomości?

Harmonijna całość

Wybierając ogrodzenie domu koniecznie trzeba dopasować go do stylu, a jakim jest nieruchomość. Do domu klasycznego idealne będzie ogrodzenie z elementami cegły, klinkieru czy drewna. Dom w stylu nowoczesnym świetnie będzie się komponowała o przęsłami z metalowych kształtowników, gładkim tynkami, koszami gabionowymi wypełnionymi kamieniami czy ogrodzeniem palisadowym.

Wybierając nowoczesne ogrodzenie domu koniecznie należy dopasować je do fragmentów domu. Kolorystyka powinna być spójna. Warto również zastosować elementy, które będą łączyły dom i ogrodzenie.

Wybierając elementy ogrodzenia należy kolorystycznie dopasować je do elewacji domu. Stalowe nowoczesne ogrodzenie domu powinno być w kolorze balustrad balkonowych. Jednolity kolor może nawiązywać również do elementów ozdobnych ogrodu, jak latarenki czy obudowa kosza na śmieci,

Ogrodzenie modułowe, które przedzielone jest słupkami klinkierowymi powinno być spójne z kolorem dachówki, kostki na podjeździe czy kamienia dekoracyjnego występującego na elewacji domu.

Surowy styl

Nowoczesne ogrodzenie domu często jest minimalistyczne i surowe. Podkreśla prostą bryłę domu, jej elegancki, ale zrównoważony styl.

Bardzo modne są ogrodzenia palisadowe, które zapewniają bezpieczeństwo, a jednocześnie bardzo elegancko komponują się ze stylistyką nowoczesnych osiedli.

Palisadowe nowoczesne ogrodzenia domu można zrobić na dwa sposoby, na podmurówce i bezpośrednio nad gruntem. Ogrodzenie palisadowe może składać się wyłącznie z samych przęseł, ale można je również wzbogacić o inne elementy. Klinkierowe słupki w kolorze elewacji domu spowodują, że dom i ogrodzenie będą stanowiły jedność. Gabionowe kosze z kamieniami ożywią ogrodzenie, a betonowe bloki można wykorzystać w miejscach szczególnie narażonych na hałas lub czujne oko sąsiadów.

Warto również pamiętać, że ogrodzenia palisadowe można układać w dowolnych kombinacjach. Pionowe lub poziome przęsła wyglądają bardzo ciekawie, gdy przepleciemy je dodatkowymi elementami dekoracyjnymi.

Nowoczesne ogrodzenie domu gabionowe sprawdzi się w połączeniu z surowym minimalizmem współczesnego domu. Największą zaletą ogrodzeń gabionowych jest ich dźwiękoszczelność zatem świetnie sprawdzą się jako ogrodzenie nieruchomości znajdujących się przy ruchliwych ulicach.

Kosze wypełnione kruszywem, pozostałościami cegieł, kolorowym betonem czy szkłem z recyclingu to eleganckie ogrodzenie, które dodatkowo idealnie sprawdzi się jako płot dla roślin pnących, które wprowadzają kolor na działkę.

Ogrodzenie gabionowe można skompletować samodzielni lub zakupić w składach budowlanych. Sposób wykorzystania poszczególnych elementów zależy wyłącznie od fantazji inwestora. Gabiony elegancko komponują się z elementami drewnianymi, siatką czy elementami palisadowymi.