domoforma.pl

Dom i wnętrza

nowoczesne ściany
Budownictwo

Jak wykończyć nowoczesną ścianę w mieszkaniu?

Ściana jest jednym z ważniejszych elementów dekoracyjnych mieszkania. Zadbanie o jej wygląd spowoduje, że mieszkanie będzie prezentowało się elegancko i niebanalnie. Jak zaaranżować nowoczesne ściany, by odmieniły nasz dom?

Panele 3D – przestrzeń futurystyczna

Kasetony 3D to idealny pomysł na elegancką i niebanalną ścianę. Przestrzenna struktura oraz futurystyczne kształty sprawią, że ściany będą nowoczesne i niespotykane.

Kształty paneli są bardzo różnorodne. Heksagony sprawdzą się jako niewielki obraz nad komodą, fale świetnie wyglądają nad sofą, a z paneli w kształcie trójkątów można zrobić ścianę w przedpokoju, który będzie wydawał się duży i przestronny.

Do sypialni lub pokoju dziecka najlepiej wykorzystać panele 3D tapicerowane. Są one miękkie i wygodne. W pomieszczeniu, które chcemy wyciszyć idealnie sprawdzą się panele z poliuretanu. Kasetony betonowe będą odpowiednie do wnętrz nowoczesnych, które są surowe i naturalne. Największą zaletą paneli wykonanych z płyty MDF jest to, że możemy je samodzielnie malować na dowolny kolor.

Fototapeta – obraz na ścianie

Nowoczesne ściany są niebanalne i często są najważniejszą ozdobą salonu, sypialni czy przedpokoju. Nadają wnętrzu specyficznego charakteru i determinują styl, w którym mieszkanie zostanie wykończone.

Fototapety w pokoju dziennym to niesamowite obrazy, które możemy wykorzystać na całej ścianie lub jej części. Do salonu nowoczesnego świetnie sprawdzi się tapeta w geometryczne wzory, w pokoju dziennym, który jest w stylu glamour niecodzienną ozdobą będzie czarna tapeta w złote liści, a do salonu skandynawskiego możemy wykorzystać wizerunek lasu we mgle.

Fototapety to również sposób na ciekawa aranżacje pokoju młodzieżowego. Nowoczesne ściany, na których jest graffiti, komiks czy cytaty motywacyjne to tylko nieliczne wzory, jakie znajdziemy na fototapecie młodzieżowej.

Kamień – naturalna ściana

Naturalny kamień na ścianie to dosyć kosztowne rozwiązanie, ale również niezwykle eleganckie i ekskluzywne. Nowoczesne ściany będą wyglądały imponująco przez długie lata.

Największą zaletą kamienia na ścianie jest bogactwo wzorów. Jest niemożliwe stworzenie dwóch identycznych ścian – unikalność jest bardzo dużą zaletą tego rodzaju dekoracji. Dużą popularnością cieszą się ściany wykonane z marmuru, trawertynu, piaskowca czy granitu.

Zielona ściana

Z dnia na dzień spędzamy coraz więcej czasu w zamkniętych pomieszczeniach, mając coraz mniejszy kontakt z przyrodą. Panele z roślin na ścianę to rozwiązanie, które nie tylko jest eleganckie, zaskakujące, ale przede wszystkim bardzo korzystne dla naszego organizmu i samopoczucia. Od dawana wiadomo, że rośliny pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Nowoczesne ściany z paneli, do stworzenia których najczęściej wykorzystywany jest mech chrobotek są mało wymagające. Latami mogą być niepodlewane, a mimo wszystko nie tracą swojego uroku.

Chcąc zaaranżować nowoczesną ścianę w sypialni należy skoncentrować się na roślinach o odwróconej fotosyntezie, dzięki temu nasz sen będzie spokojny i zdrowy.