domoforma.pl

Dom i wnętrza

sofa skandynawska
Wnętrza

Sofa skandynawska jako dopełnienie wnętrz

Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim to zadanie wymagające doboru odpowiednich mebli oraz barw w pomieszczeniu. By cieszyć się stylem pochodzącym z północy warto poznać zasady wystroju wnętrza by było efektywne i stylowe.

Styl skandynawski

Warto postawić na drewno. Drewno brązowe będące materiałem, z którego składają się meble takie jak krzesła czy komoda, to świetny sposób by stworzyć skandynawskie, ale ciepłe wnętrze. Wybór paneli drewnianych bądź też z imitacji drewna to częsta decyzja przy tworzeniu skandynawskich wnętrz. Panele niezależnie od tego w jakiej barwie, będą stanowiły klasyczne wykończenie wnętrza, nadające całemu pomieszczeniu elegancji.

Biel, to barwa uważana za perłę w koronie skandynawskiego stylu. Białe ściany, podłoga, meble to pomieszczenie mogące się wpisywać w styl skandynawski. Takie mroźne pomieszczenie można ogrzać barwnymi dodatkami w postaci dywanów, obrazów, poduszek czy kwiatów.
Dodanie wnętrzu domowego czynnika opiera się na personalizacji. Detale w postaci zdjęć rodzinnych, to tylko niektóre elementy, które warto wprowadzić w skandynawskim wnętrzu. Sofa skandynawska, to dodatek mogący nadać wnętrzu charakteru. Sofę można w delikatnych kolorach szarości, ale też w wyrazistych chłodnych granatach czy zieleni.

Natura, to kolejno słowo klucz dla północnego wnętrza. Wspomniane już elementy drewniane to jedne z przykładów, ale warto zainspirować się tym, co otacza nas na zewnątrz. Uschłe rośliny mogą być elementem ozdobnym równie dobrze jak żywe rośliny. Wybierając żywe rośliny warto zainteresować się nie tylko małymi kwiatami mogącymi stać na parapecie, ale też wielkowymiarowymi roślinami o okazałych liściach mogących stanowić wyrazisty element pomieszczenia.

Minimalizm, również króluje w skandynawskich wnętrzach. W myśl zasady „więcej to mniej” postawienie na przestronne wnętrze pozbawione zbyt wielu elementów może świetnie sprawdzić się dla osób lubiących porządek i zorganizowanie. W takich pomieszczeniach wzorowe wykonanie wnętrza jest bardzo widoczne i można docenić perfekcyjne dopracowane detale.

Klasyka, może świetnie dopełnić skandynawski styl. Jeżeli decydujemy się na eleganckie, przejrzyste wnętrze, to warto dopełnić je jeszcze klasycznymi dodatkami takimi jak sofa o prostych liniach i w klasycznych kolorach. Skóra jako dodatek w meblach, również może być uważana za klasykę.

Przejrzystość. Pomieszczenie skandynawskie to również takie, w którym króluje światło. Duże okna wpuszczające światło w każdy kąt, to także nowoczesne rozwiązanie. Duża ilość światła zarówno naturalnego jak i sztucznego, to sposób na rozświetlenie nawet bardzo pochmurnych i deszczowych dni.

Styl skandynawski, czyli ponadczasowy

Styl skandynawski może nazywać się ponadczasowym, króluje w domach od wielu lat i nie zapowiada się na to by miał się wyprowadzić. Urządzając więc wnętrze w takim stylu można liczyć na to, że będzie on efektowny i stylowy nie tylko na chwilę. Styl skandynawski, to rozwiązanie mogące być dostosowane do własnych potrzeb z zachowaniem północnych korzeni.