domoforma.pl

Dom i wnętrza

nowoczesne rozwiązania w kuchni
Wnętrza

Nowoczesne rozwiązania w kuchni, znacznie ułatwią wszelkie kuchenne prace

Praca w kuchni i przygotowywanie wszelkiego rodzaju potraw w niej, nie powinny nastręczać trudności a wręcz przeciwnie powinny być przyjemnością. Jest to możliwe w nowoczesnej kuchni, w której zastosowano innowacyjne rozwiązania. Współczesna kuchnia, powinna mieć w pełni wykorzystane wszystkie swoje miejsca a dodatkowo dostęp do nich powinien być ułatwiony. Możliwości stworzenia nowoczesnej kuchni są dzisiaj ogromne. Kuchnia może być wygodna, innowacyjna, funkcjonalna i przyjazna.

Kuchnia szyta na miarę

Przy dzisiejszych możliwościach można w pełni całą kuchnię dopasować do naszych potrzeb. Jedyną rzeczą, która w tym będzie nas ograniczać, będzie jedynie zasobność naszego portfela. Dzisiaj kuchnia może być idealnie dopasowana do potrzeb każdej pani domu. Mogą być zastosowane wszelkie nowoczesne rozwiązania w kuchni, jakie tylko są możliwe.
Bez problemu można dzisiaj stworzyć kuchnię szytą na miarę. Najbardziej podstawowe elementy każdej kuchni to jej wyposażenie w szczególności w szuflady. Idealnie potrafią one ukryć wszystko co powinno być schowane, są pojemne, głębokie i bardzo wygodne. Nowoczesny system pozwala na zamykanie ich bez wysiłku, po cichu, zastosowane prowadnice mogą być bezawaryjne. Obciążenie niektórych szuflad wynosi aż do 80 kg. Nowocześnie szuflady stosuje się do chowania naczyń, talerzy, drobiazgów kuchennych, pojemników na śmieci. Praktycznie trudno jest wyobrazić sobie, dzisiejszą kuchnię bez szuflad, które są narożne, proste, bezpośrednio chowające się pod blat.

Bardzo nowoczesnym rozwiązaniem każdej kuchni jest zastosowanie specjalnych systemów otwierania frontów szafkowych. Szafki dominują w górnej części każdej kuchni i są dopełnieniem jej wyposażenia. Idealnie komponują się z szufladami, które najczęściej ulokowane są na dole. Najczęściej szafki otwierają się uchylnie, specjalne mechanizmy ich otwierania zapobiegają ich zatrzaskiwaniu się oraz nie pozwalają uderzyć się w głowę użytkownikowi takiej kuchni.

Jakie mogą być jeszcze nowoczesne rozwiązania w kuchni?

Nowoczesne rozwiązania w kuchni to dzisiaj także organizery dopasowane do wielkości każdej szuflady, pomagające w niej utrzymać porządek. Bardzo funkcjonalne narożniki, które idealnie pomagają wykorzystać w szafkach przestrzeń narożną. Tutaj popularne są półki, tzw. karuzele. Są to obrotowe systemy, dzięki którym dotrzeć można do garnków umiejscowionych najgłębiej w rogu i najrzadziej wykorzystywanych. Kuchnia staje się nowoczesna przy zastosowaniu szafek typu cargo, połączonych ze sobą półek lub koszy, jednocześnie się wysuwających. Potrafią one naprawdę wiele udźwignąć, a przy tym otwierają się cicho i bardzo lekko.
Nowoczesna przestrzeń jest tworzona także, poprzez zastosowanie uchwytów frezowanych bezpośrednio do ścian szuflady lub szafki. Zastosowaniu uchwytów aluminiowych lub w ogóle zrezygnowaniu z jakichkolwiek uchwytów, poprzez zainstalowanie elektrycznego wspomagania otwierania szafek. Nowoczesna kuchnia charakteryzuje się nowoczesnym oświetleniem, w tym wypadku zastosować można oświetlenie typu LED.