domoforma.pl

Dom i wnętrza

winda
Dom

Winda DUO czy TRIO – którą lepiej kupić w ramach dofinansowania z PFRON?

Cicha winda do domu to duże udogodnienie dla osób, które mają trudności z samodzielnym pokonywaniem schodów. Z komfortowych dźwigów Stiltz chętnie korzystają zarówno seniorzy oraz osoby niepełnosprawne, jak i pozostali domownicy. Zobacz, który model windy sprawdzi się w Twoim domu i dowiedz się, jak skorzystać z dofinansowania PFRON!

Przeczytaj artykuł, aby:

  • poznać kluczowe różnice pomiędzy windami osobowymi DUO i TRIO,
  • dowiedzieć się, które urządzenie sprosta Twoim potrzebom,
  • sprawdzić, jak obniżyć koszty zakupu i montażu dzięki dofinansowaniu dla niepełnosprawnych.

Co łączy windy osobowe Stiltz?

Są eleganckie, wygodne i zajmują tak mało miejsca, że zmieszczą się w niemal każdym domu jednorodzinnym oraz mieszkaniu dwupoziomowym. Montaż cichych wind domowych Stiltz trwa tylko 1 dzień i wymaga przeprowadzenia minimalnych prac budowlanych. Windy DUO oraz TRIO nie muszą być przymocowywane do ściany, co stwarza wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych. Możesz np. umiejscowić windę osobową w sypialni seniora, aby umożliwić mu bezpieczne przemieszczanie się bezpośrednio do jadalni. Albo połączyć za pomocą dźwigu swój gabinet z biblioteczką położoną na antresoli. Modele DUO i TRIO łączy coś jeszcze – możliwość uzyskania dofinansowania z PFRON na likwidację barier, które obniży koszty nawet o 95%.

Winda DUO – komfortowy dźwig dla 2 osób

Przejdźmy jednak do różnic, które dotyczą m.in. zastosowania dźwigów. Model DUO to dwuosobowa, cicha winda do domu o udźwigu wynoszącym 170 kg i maksymalnej wysokości podnoszenia sięgającej 4500 mm. Jej powierzchnia zajmuje zaledwie 0,8 m2, dzięki czemu zmieści się nawet w domu o niewielkiej powierzchni. Tego typu winda to idealne rozwiązanie dla starszej pary lub seniora, który ma trudności z samodzielnym wchodzeniem i schodzeniem ze schodów.

winda duo

Kiedy lepiej wybrać windę TRIO?

Z kolei trzyosobowa winda o udźwigu sięgającym 250 kg pozwoli trwale zlikwidować bariery architektoniczne w domu zamieszkiwanym przez osobę niepełnosprawną. Powierzchnia zajmowana przez ten podnośnik wynosi 1,25 m2, co sprawia, że w kabinie zmieści się osoba na wózku inwalidzkim razem z opiekunem. Winda TRIO sprawdzi się także w przypadku seniorów, którzy poruszają się przy pomocy chodzika rehabilitacyjnego oraz sprawnych domowników ceniących wygodę. Niewątpliwymi zaletami większej windy na poddasze są: wysokość podnoszenia sięgająca 6 000 mm oraz możliwość wykonania przystanku pośredniego.

pfron

Dotacja PFRON – sposób na spełnienie marzenia o cichej windzie domowej

Niezależnie od tego, czy wybierzesz windę DUO, czy TRIO, możesz obniżyć koszty zakupu i montażu urządzenia, korzystając z dofinansowania na likwidację barier. Dotacja przysługuje osobom posiadającym aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, w których miejscu zamieszkania występują bariery architektoniczne – np. schody. Aby uzyskać finansową pomoc dla niepełnosprawnych, złóż wniosek do najbliższego MOPS-uMOPR-u lub PCPR-u. Pełną listę urzędów, w których możesz ubiegać się o dotację znajdziesz pod tym linkiem. Skontaktuj się z instytucją odpowiednią do Twojego miejsca zamieszkania i zapytaj, jakie dokumenty należy skompletować. A następnie zadzwoń do firmy Windy Schodowe – przygotujemy dla Ciebie bezpłatnie wycenę urządzenia, którą należy dołączyć do wniosku.

cicha winda

Wybierz windę osobową, która ułatwi Ci życie

Chciałbyś dowiedzieć się więcej o windach DUO oraz komfortowych windach dla niepełnosprawnych TRIO? Wejdź na stronę: www.windy-domowe.pl! Znajdziesz tam specyfikację techniczną, zdjęcia oraz garść praktycznych porad związanych z montażem cichych wind domowych.

Jeśli natomiast zainteresowała Cię możliwość zakupu windy osobowej do domu z dofinansowaniem PFRON, skontaktuj się z naszym ekspertem. Czekamy na Twój telefon pod numerami: +48 606 686 002, +48 692 44 94 74 +48 698 132 056. Możesz też wysłać e-mail na adres: [email protected].

Zapraszamy do kontaktu!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl