domoforma.pl

Dom i wnętrza

nowoczesne traktorki kosiarki
Ogród

Czy warto zainwestować w nowoczesne traktorki kosiarki?

Do wygodnego i szybkiego koszenia trawy na dużej powierzchni idealnym rozwiązaniem okazuje się kosiarka traktorek ogrodowy. Wtedy też praca jest znacznie mniej męcząca niż przy użytkowaniu podkaszarki albo tradycyjnej kosiarki pchanej. Warto również wiedzieć o tym, że takie urządzenia można wykorzystywać nie tylko do koszenia trawy, ponieważ w wielu modelach można doczepić przyczepkę albo pług do odśnieżania, dzięki czemu zwiększamy funkcjonalność takiego sprzętu. W ten sposób możemy użytkować traktorek ogrodowy przez wiele długich lat zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym.

Czym jest kosiarka traktorek i kiedy warto zamówić taki sprzęt?

Traktorek ogrodowy to kosiarka samojezdna, która posiada fotel i kierownicę, co sprawia, że kierujemy kosiarką jak zwykłym pojazdem. Niewielkie rozmiary oraz własny napęd sprawiają, że użytkowanie tego sprzętu przyspiesza pracę i pozwala wykonywać ją w siedzącej pozycji.

Traktorki kosiarki są niezwykle wytrzymałe oraz pozwalają na długą i niezawodną pracę. Mają automatyczne skrzynie biegów i mogą jeździć zarówno do przodu, jak i do tyłu. Obsługa maszyny jest bardzo prosta, ponieważ mamy do dyspozycji intuicyjną deskę rozdzielczą z dobrze oznakowanymi dźwigniami.

Czy warto zakupić taki sprzęt? Tutaj należy dokładnie się zastanowić z podjęciem ostatecznej decyzji, ponieważ wszystko zależy od tego, czy mamy do skoszenia duży ogród, czy niewielki trawnik. W przypadku małych przestrzeni w zupełności wystarczą nam kosiarki czy podcinarki. Natomiast na duży teren zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie robot koszący.

Największe zalety samojezdnych kosiarek

Kosiarki samojezdne mają wiele cennych zalet, ponieważ pozwalają szybko i dokładnie wykosić nawet bardzo duże tereny, których koszenie przy wykorzystaniu zwykłych podcinarek zajęłoby mnóstwo czasu. Traktorki ogrodowe umożliwiają więc zaoszczędzenie ogromnej ilości godzin pracy, a przy tym niwelują wysiłek fizyczny, ponieważ nie wykonujemy żadnych czynności.

Sama jazda jest również komfortowa, gdyż odbywa się w pozycji siedzącej na wygodnym fotelu. W nowoczesnych modelach postawiono na ergonomiczność i zamontowano fotele z oparciami na ręce albo więcej miejsca na nogi.

Bardzo cenną zaletą dla wielu użytkowników jest również możliwość koszenia przez długi czas i bez żadnych awarii. Tutaj nie mamy ograniczenia żadnymi przewodami, pojemnością akumulatora czy innymi elementami, które występują w tradycyjnych kosiarkach.

Jakie akcesoria można podłączyć do kosiarki traktorka?

Traktorek ogrodowy może być zintegrowany z różnego rodzaju sprzętami, dzięki czemu można go również wykorzystać do innych zadań. Do takiego pojazdu można dokupić kosz na trawę, co pozwoli zaoszczędzić czas, nie będziemy musieli zbierać później skoszonej trawy.

W nowoczesnych modelach można zamontować pług, który pozwoli w okresie zimowym odśnieżać teren przed domem. Jeszcze innym akcesorium jest przyczepka ogrodowa, dzięki czemu będziemy mogli przewozić zarówno skoszoną trawę, jak i drewno na opał czy zbiory owoców i warzyw.