domoforma.pl

Dom i wnętrza

dekoracje z opon do ogrodu
Ogród

Jakie dekoracje z opon można wykonać do ogrodu?

Dekoracje z opon do ogrodu są niezwykle interesujące i proste w wykonaniu. Jest to również świetny sposób na zużycie starych opon, które znajdują się w każdym gospodarstwie domowym. Jakie ozdoby warto zrobić z opon?

Kwietnik – konieczny w każdym ogrodzie

Niezależnie od tego, jak dużo mamy kwitnących roślin przed domem kwietniki powinny znaleźć się w każdym ogrodzie. Można w nich posadzić kwiaty sezonowe, które będą zachwycały kolorem oraz zapachem.

Najprostszym sposobem na dekoracje z opon jest ułożenie ich warstwowo i posadzenie w nich kwiatów. Opony można zostawić w czarnym kolorze, ale równie ciekawie będą wyglądały pomalowane.

Kolejnym sposobem na dekoracje z opon do ogrodu jest ustawienie ich w pionie. Dzięki temu kwietnik będzie bardziej widoczny, co sprawdzi się w ogrodach wiejskich lub rustykalnych, gdzie często roślin jest bardzo dużo i są wysokie.

Warto również pamiętać, że do opon można przykręcić drewniane nogi. W ten sposób powstanie kwietnik, który będzie świetnie wyglądał na tarasie czy przed drzwiami wejściowymi.

Wykorzystując opony jako kwietniki warto pamiętać, że można je również pomalować i powiesić na ścianie domu czy budynków gospodarczych. Dzięki temu znajdziemy idealne miejsce na kwiaty wiszące, które będą zdobiły szare ściany.

Zwierzęta w ogrodzie

Dekoracje z opon do ogrodu mogą również przypominać zwierzęta. Taki ogród będzie radosny i kolorowy. Będzie to również świetna atrakcja dla najmłodszych, którzy będą mieli miejsce do zabawy.

Żabkę z opon można wykonać układając opony jedna na drugiej. Koniecznie trzeba pamiętać o dużych oczach, które można zrobić z wiader pomalowanych na zielono. Tak samo można zrobić czerwoną biedroneczkę.

Kolejnym prostym sposobem na dekoracje z opon do ogrodu jest umieszczenie jednaj opony wkopanej w ziemię tak, by imitowała grzbiet zwierzęcia oraz pnia, który będzie ukształtowany na szyję oraz głowę. W ten sposób można zrobić zebrę, żyrafę czy smoka.

Co nieco dla najmłodszych

Dekoracje z opon do ogrodu mogą również posłużyć najmłodszym domownikom. Warto pamiętać, że w ogrodzie przyda się huśtawka, piaskownica czy tor przeszkód.

Chcąc zrobić huśtawkę z opon można ją powiesić w pionie. Jest to propozycja dla starszych dzieci. Maluchy będą czuły się lepiej, gdy huśtawka będzie wisiała w poziomie. Do takiej konstrukcji trzeba wykorzystać co najmniej trzy sznurki, które będą podtrzymywały oponę.

Piaskownicę z opon można zbudować układając przecięte na pół opony jedna obok drugiej. Kształt można wybrać dowolnie, gdyż z opon łatwo uzyskamy okrąg lub inną konstrukcję.

Opony można również wykorzystać do stworzenia toru przeszkód dla najmłodszych. Ustawiając opony w rzędy można stworzyć trasy, po których będzie musiał przejść nasz maluch. Im więcej opon zostanie wykorzystanych, tym ciekawsza będzie przeszkoda.

Oczko wodne

Wykonując dekoracje z opon do ogrodu nie można zapomnieć o oczku wodnym, które zawsze pięknie wpisuje się w przydomowe ogródki.

W pierwszej kolejności należy wykopać dół. Należy pamiętać, że w rodzinach, gdzie jest małe dziecko należy unikać dużych oczek wodnych, gdyż mogą się okazać niebezpieczne dla dziecka. Kolejnym krokiem jest wyłożenie jego brzegów oponami co pozwoli zabezpieczyć krawędzie oczka i nadać kształt zbiornikowi wodnemu. Kolejnym krokiem jest przykrycie dołu folią, która zatrzyma wodę.

Wykańczając oczko wodne warto użyć kamieni, które zakryją opony oraz folię. Większe kamienie układamy na brzegu, drobnymi dekorujemy dno. Kamienie sprawią, że oczko będzie wyglądało naturalnie i idealnie wpisze się w otoczenie. Na brzegu warto posadzić wysokie trawy lub papirusa ciborę, a w oczku umieścić pływające lilie. Efekt WOW murowany.