domoforma.pl

Dom i wnętrza

jaka ziemia do traw ozdobnych
Ogród

Jaka ziemia będzie odpowiednia do traw ozdobnych?

Każdy z nas, kto ma swój własny dom ma również ogród. Ogród jest nierozłącznym elementem domu prywatnego. To właśnie ogród skupia pierwszą uwagę nadjeżdżających gości, warto więc, aby był on zadbany i elegancki. Zadbany ogród wymaga natomiast odpowiedniej pielęgnacji, bez tego każda roślinka nam niestety uschnie.

Ogród we współczesnym domu

Coraz częściej przy zakupie działki budowlanej zwracamy uwagę na jej wielkość. Odpowiednia działka powinna zmieścić nasz wymarzony dom oraz pozwolić na aranżacje pięknego i klimatycznego ogrodu.

Zadbany ogród z pewnością odda odpowiedni klimat domu. Sprawi on również, że spędzone w nim chwile będą wyjątkowe. Zadbany ogród również sprawi, że nasz dom będzie wyglądał elegancko i efektownie. Do zaprojektowania wymarzonego ogrodu potrzebujemy trochę wiedzy. Pozwoli nam to utrzymać przy życiu rośliny, które wybierzemy. Wybierając rośliny powinniśmy wziąć pod uwagę obowiązujący klimat, w przeciwnym wypadku rośliny przystosowane do cieplejszego klimatu nie przetrwają zbyt długo u nas. Po wybraniu roślin możemy przejść do wyboru mebli ogrodowych, dzięki którym nie tylko miło spędzimy czas w towarzystwie rodziny i znajomych, ale również wypoczniemy.

Jakie wybrać rośliny do ogrodu?

W ostatnim czasie niemałą popularność zyskały trawy ozdobne. Trzeba przyznać, że jest naprawdę świetne rozwiązanie przy aranżacji ogrodu biorąc pod uwagę, że są to rośliny niewymagające i świetnie będą wyglądać w każdym miejscu w ogrodzie.

Trawy ozdobne często wykorzystywane są w aranżacji rabat. Ponadto, ich liście dodadzą lekkości niejednej kompozycji. Jak już wcześniej wspomniano, trawy ozdobne są roślinami niewymagającymi i można je posadzić w zasadzie wszędzie – świetnie sprawdzą się obok roślin, które po przekwitnięciu tracą swój blask. Trawy ozdobne wówczas ukryją suche liście przekwitniętych roślin. Trawy ozdobne można również hodować w donicach. Nie spowoduje to zniszczenia roślin. Najładniej wyglądają, jednak gdy są posadzone pojedynczo. Pojedyncze trawy ozdobne z okazałymi kwiatostanami robią naprawdę duże wrażenie.

Rośliny te najlepiej jednak zasadzić w miejscu, które zapewni dostęp do pełnego światła. W takim miejscu trawy ozdobne rosną najlepiej. Cień bowiem powoduje, że trawy ozdobne mocno się wydłużają i tym samym stają się słabe i wiotkie. Roślina taka wygląda niekorzystnie, warto więc zapewnić jej dostęp do odpowiedniej ilości słońca. Gatunki, które źle znoszą mróz (np. rozplenica japońska, trawa pampasowa) powinny zostać ulokowane w miejscach, w których zimny wiatr im nie zaszkodzi Przy hodowaniu tych roślin istotna jest ziemia. Jaka ziemia do traw ozdobnych będzie najlepsza?

Jeśli chodzi o ziemię to trawy ozdobne łatwo przystosują się do każdego środowiska – wystarczająca okaże się zatem standardowa i średnio wilgotna i przepuszczalna ziemia ogrodowa. Często rośliny te nie lubią jednak, gdy podłoże jest zbite i zatrzymuje dużą ilość wody – powoduje to bowiem gnicie korzeni i tym samym skraca żywotność tych pięknych roślin.