domoforma.pl

Dom i wnętrza

Dom

Zamiatarki – rodzaje, najważniejsze informacje

Zamiatarki to urządzenia, które coraz częściej widujemy na co dzień. Zyskują coraz większą sławę, ponieważ są praktyczne oraz wysoce wydajne w codziennym użytkowaniu. Zamiatarki mają bardzo dużo zastosowań w pracach sprzątających, szczególnie na terenie obiektów wielkopowierzchniowych oraz w firmach, które posiadają duże place. W dzisiejszym artykule postaramy się przedstawić rodzaje zamiatarek, oraz pokrótce opisać, do czego można je zastosować. Zapraszamy serdecznie do lektury!

Zamiatarka mechaniczna 

Pierwszym rodzajem zamiatarek, to zamiatarki mechaniczne. Urządzenia tego typu wyposażone są w szybkoobrotowe miotły. Za ich pomocą czyszczenie dużych powierzchni jest bardzo wydajne i skuteczne. Zamiatarki mechaniczne służą głównie do sprzątania terenów wokół budynków oraz magazynów z drobnego kurzu, piasku, trawy czy liści, jak również kamieni. Zamiatarka mechaniczna idealnie sprawdzi się również do czyszczenia cementu, kostki brukowej, a nawet asfaltu. Podsumowując, zamiatarka mechaniczna sprawdzi się wszędzie tam, gdzie powierzchnia do czyszczenia jest płaska oraz umiarkowanie zabrudzona. 

Zamiatarka spalinowa 

Kolejnym rodzajem zamiatarek, jest zamiatarka spalinowa. Tego typu urządzenie idealnie sprawdzi się w porze jesiennej. Zamiatarka ta posiada regulowaną miotłę, dzięki której zamieciesz bardzo duży obszar, taki jak ulica, teren wokół firmy czy chodnik. Zamiatarka spalinowa sprawdzi się również jako sprzęt do sprzątania hal wielkopowierzchniowych oraz w galeriach handlowych. Sprzątanie przy pomocy tego urządzenia jest efektywne oraz skuteczne. W zamiatarkach spalinowych montowany jest specjalny kosz na zanieczyszczenia, który może być dopasowany do naszych potrzeb. 

Zamiatarka przemysłowa 

Zamiatarka przemysłowa, jak sama nazwa wskazuję znajdzie swoje zastosowanie głównie w przemyśle. Cechą charakterystyczną tego typu urządzeń jest wydajny wysokoprężny silnik, który świetnie sobie radzi z napędzaniem całego systemu mioteł. Dzięki zastosowaniu silnika cała maszyna radzi sobie sprawnie na większych, przemysłowych powierzchniach. Dodatkowym plusem zamiatarki przemysłowej jest to, że można do niej dołączyć inny sprzęt, na przykład dmuchawę do liści. 

Zamiatarki ręczne 

Ostatnią już zamiatarką w naszym zestawieniu jest zamiatarka ręczna. Ten typ zamiatarek najlepiej sprawdzi się do sprzątania mniejszych powierzchni, małych magazynów lub obejścia wokół domu. Jak wynika ze specyfikacji zamiatarki ręczne umożliwiające efektywne oczyszczanie powierzchni o metrażu ok. 1000-2000 m2. 

Jaką zamiatarkę wybrać, by mieć najlepszy komfort pracy? 

Jak widać, wybór zamiatarek jest bardzo szeroki. To, na którą się zdecydujemy zależy głównie od tego, jakie są dokładnie nasze potrzeby. Dlatego też, przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dokładnie przemyśleć, gdzie będziemy używać zamiatarki i jak dużą powierzchnię ma ona sprzątać.