domoforma.pl

Dom i wnętrza

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu domu
Nieruchomości

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu domu?

Nie wszystkie przedsiębiorstwa oferujące sprzedaż domu są godne zaufania. Właśnie dlatego bardzo ważne jest to, aby znaleźć uczciwego dewelopera, który posiada doświadczenie w branży. Poniżej przedstawiono kilka praktycznych wskazówek.

Lokalizacja

Nie można jednoznacznie powiedzieć jaka lokalizacja nowego domu będzie najlepsza. Wynika to z faktu, że każdy posiada zupełnie inne potrzeby oraz oczekiwania. Dla wielu osób ogromne znaczenie ma odległość od centrum, uczelni, czy też miejsca pracy. Trzeba jednak uwzględnić, że wraz z upływem czasu wymagania mogą ulec zmianie. Posiadacze własnych samochodów mają ułatwione zadanie, jednak dobrze jest zwrócić uwagę na dostępność komunikacji publicznej/ścieżek rowerowych. Lokalizacja nieruchomości ma wpływ również na cenę. Powszechna jest sprzedaż domów umiejscowionych na obrzeżach miasta. 

Standard nieruchomości

Dobry deweloper dba o to, aby standard nieruchomości znajdował się na najwyższym poziomie. Wiadomym jest, że osoby z ograniczonym budżetem nie mogą pozwolić sobie na zakup luksusowego apartamentu, jednak nowoczesne domy powinno spełniać przyjęte normy i standardy. Przedsiębiorstwo deweloperskie przekazuje informacje o inwestycji w prospekcie. Nie może ono stosować tańszych materiałów wykończeniowych tylko po to, aby zredukować koszty. Ważne jest, aby efekt końcowy prac był zgodny z planem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przed skorzystaniem z usług konkretnego dewelopera sprawdzić jego zrealizowane przedsięwzięcia. Nierzadko możliwe jest nawiązanie kontaktu z mieszkańcami. Bywa tak, że nieprawidłowości pojawiają się dopiero po latach.

Metraż

Metraż mieszkania jest uzależniony od możliwości finansowych. Wiadomym jest, że im większa nieruchomość, tym większa cena. W niektórych przypadkach bardziej opłaca się zakup domu wolnostojącego. Właśnie dlatego wskazane jest znalezienie, a następnie porównanie kilku różnych ofert. Godna polecenia firma deweloperska z Gdańska to Lokum Deweloper (https://lokum.gda.pl/). Jest to marka z wieloletnim doświadczeniem, która posiada na swoim koncie dziesiątki zrealizowanych inwestycji.