domoforma.pl

Dom i wnętrza

Krzesła schodowe osobowe
Dom

Krzesła schodowe osobowe – kiedy potrzebujesz alternatywy dla windy

Domy wielopiętrowe, a także różnego rodzaju obiekty medyczne, rehabilitacyjne o wielu kondygnacjach, z których korzystają osoby z niepełnosprawnościami lub osoby starsze, chore mające problemy z poruszaniem się, muszą być wyposażone w odpowiednie rozwiązania pozwalające w pokonywaniu tych barier. Alternatywą dla często problematycznej windy jest krzesełko schodowe osobowe.

Krzesła schodowe osobowe — alternatywa dla windy 

Krzesła schodowe prostoliniowe i krzywoliniowe to bardzo wygodne i przede wszystkim funkcjonalne rozwiązania, które pozwalają osobom z problemami z poruszaniem się wygodnie i bezpiecznie przemieszczać się między kondygnacjami. Krzesła schodowe na schody proste czy kręte stanowią bezcenną alternatywę dla windy, której montaż czasami jest trudny, czasem z konkretnym budynku właściwie niemożliwy, a do tego bardzo drogi. Krzesła schodowe osobowe to rozwiązanie znacznie tańsze, łatwiejsze w montażu, o znacznie większych możliwościach aplikacji w konkretnych przypadkach. Zakup krzesła schodowego do domu może odmienić czyjeś życie. Windy krzesełkowe sprawdzają się jednak nie tylko w domach prywatnych, ale także różnego rodzaju obiektach użyteczności publicznej.

krzesło schodowe

Krzesełka schodowe — proste i krzywoliniowe

Platformy schodowe, bo tak można mówić o krzesłach schodowych osobowych, mają dwie główne wersje. Krzesła schodowe prostoliniowe to winda schodowa na prostej szynie montowanej do ściany. Taki sposób jej ustawienia sprawia, że krzesełko przyschodowe w żaden sposób nie utrudnia poruszania się po schodach innymi osobom. Nie zawsze jednak mamy do czynienia ze schodami prostymi i wtedy potrzebna jest nam winda krzesełkowa montowana bezpośrednio do poręczy. To tzw. krzesła schodowe krzywoliniowe, które sprawdzają się przy bardzo różnych konstrukcjach.

Krzesełko schodowe — wygoda i bezpieczeństwo dla osoby z niepełnosprawnością

Zarówno krzesła schodowe z prostą szyną jak i krzesła schodowe prostoliniowe to przede wszystkim wygodne rozwiązania, które osobie starszej, na wózku inwalidzkim, poruszającej się o kulach itd. ułatwia pokonywanie poważnej przeszkody. Problem z pokonywaniem schodów dotyczy nie tylko osób z niepełnosprawnościami, lecz także starszych, z urazami kończyn, poważnie chorych czasami na zupełnie inne dolegliwości. Winda schodowa na prostej szynie czy krzesełko montowane do poręczy porusza się w odpowiednim tempie, ma właściwy udźwig, wyposażone jest w sensory ruchu. To wszystko sprawia, że poruszająca się na takim krzesełku osoba, będzie czuła się bezpiecznie i komfortowo. 

Materiał zewnętrzny