domoforma.pl

Dom i wnętrza

jak sprzedać dom
Nieruchomości

Jak szybko sprzedać dom?

Sprzedaż domu to zadanie trudne, które wymaga dużo pracy. Oczywiście można skorzystać z pomocy biura nieruchomości, ale samodzielna sprzedaż również jest możliwa. Jak sprzedać dom szybko i dobrze?

Przygotuj dom do sprzedaży!

Mieszkając w domu, przyzwyczajamy się do pewnych rzeczy, przestajemy zauważać pewne niedoskonałości. Jedno jest pewne, klient oglądający nieruchomość od razu zauważy cieknący kran, spłuczkę, z której kapie woda, czy tapetę, która nieestetycznie odstaje.

Przed zrobieniem zdjęć reklamowych konieczne jest przygotowanie domu do sprzedaży. Odświeżenie nie jest kosztowne, nie zajmuje również dużo czasu, ale może spowodować, że klienci od razu zwrócą uwagę na to, że dom jest estetyczny i zadbany.

Jest też druga strona medalu. Klient, który ogląda dom i wyłapuje niewielkie usterki, od razu zaczyna się zastanawiać, czego jeszcze nie zauważył. Jak duże wady ukryte posiada dom? Czy takiej reakcji klientów oczekujemy, pokazując dom?

Reklama dźwignią handlu

To przysłowie to żadna nowina. Od dawna wszyscy wiedzą, że tylko towar dobrze zareklamowany można dobrze sprzedać. Nieruchomość to towar jak każdy inny, tylko rzadziej go kupujemy, więc większość klientów do transakcji podchodzi jeszcze ostrożniej.

Zastanawiając się, jak sprzedać dom nie można zapomnieć o zdjęciach, które są najważniejszym elementem reklamy. To oglądając zdjęcia klient decyduje, czy otworzy reklamę i zapozna się z jej dalszą częścią. Przeczyta treść i umówi się na spotkanie, czy przejdzie do następnej reklamy, która opatrzona jest ładniejszymi zdjęciami.

Dom do zdjęć trzeba specjalnie przygotować. Należy usunąć wszystkie osobiste dekoracje. Trzeba pamiętać, że nie wiemy, co lubi klient, dlatego staramy się, by dom wyglądał estetycznie, ale jak najbardziej neutralnie. Kupujący musi wyobrazić sobie siebie i swoją rodzinę w tych wnętrzach.

Robiąc zdjęcia, bardzo ważne jest oświetlenie. Warto wykorzystać światło naturalne, które najestetyczniej oświetla dom. Należy jednak unikać godzin przedpołudniowych, gdy słońce jest bardzo intensywne. Prześwietlone zdjęcia na pewno nie będą atrakcyjne.

Oglądanie nieruchomości

Nie licząc wytrawnych inwestorów, którzy kupili już niejedna nieruchomość, trzeba pamiętać, że potencjalni kupcy kierują się w większości emocjami. I właśnie od pierwszego wrażenia, jakie powstanie w oglądanym domu zależy, czy klient zdecyduje się na dom, czy będzie szukała dalej.

Zastanawiając się, jak sprzedać dom trzeba pamiętać o przygotowaniu domu na odwiedziny oglądających. Bardzo ważnym elementem jest zadbanie o odpowiednią atmosferę.

Koniecznie przed wizytą oglądających należy wywietrzyć dom. Rada wydaje się być banalna, ale ma ogromne znaczenie. Zapach jest bardzo ważnym elementem, który wpływa na nasze samopoczucie. Olejek waniliowy lub zapach parzonej kawy na pewno będą bardzo przyjemne.

Kolejnym elementem jest światło. Bardzo często wizyty w nieruchomościach odbywają się popołudniami lub wieczorem, gdy większość z nas jest po pracy. Trzeba koniecznie zadbać, by w każdym pomieszczeniu było dużo światła. Oglądanie domu w półmroku jest nieprzyjemne, a poza tym nasuwa podejrzenie, że właściciele mają coś do ukrycia.