domoforma.pl

Dom i wnętrza

antresola w pokoju dziecięcym
Dom

Antresola w pokoju dziecięcym – jak wykorzystać przestrzeń?

Pokój dziecka powinien być kolorowy, radosny i niebanalny. Warto postarać się, by był ulubionym miejscem naszego malucha. Jak zaaranżować antresolę, by była ozdobą pokoju i świetnym miejscem zabaw?

Sen w chmurach

Antresola w pokoju dziecięcym to świetny sposób na wygospodarowanie dodatkowego miejsca, jak i stworzenie przestrzeni dla dziecka, która będzie bardzo osobista.

Antresola w pokoju dziecięcym to idealne miejsce na zaprojektowanie miejsca do spania. Łóżka na piętrze zawsze były ogromną frajdą dla dzieci. Na koloniach wszystkie dzieciaki, zawsze chciały spać na górnym łóżku. Warto stworzyć naszemu dziecku takie właśnie miejsca kolorowych snów.

Koniecznie jednak trzeba pamiętać, że łóżko musi być przede wszystkim bezpieczne. Antresola w pokoju dziecięcym może być zabezpieczona siatką, deskami boazeryjnymi czy metalowymi poręczami.

Kolejnym elementem, o który trzeba zadbać, by nasze dziecko mogło czuć się bezpiecznie, a rodzice byli spokojni, są schody. Dla małych dzieci konieczne jest zrobienie schodów szerokich, które zabezpieczone są poręczą. Bardzo funkcjonalne jest zrobienie schodów, które będą kryły w sobie szafki na dziecięce skarby. Półki, na których ustawimy pudła z zabawkami również wyglądają atrakcyjnie i są bardzo funkcjonalne.

Dla trochę większego dziecka, które lubi sport i wszelkiego rodzaju sport niebywałą atrakcją będzie zrobienie wejścia do łóżka w postaci kamieni wspinaczkowych umieszczonych na ścianie oraz nad łóżkiem. Wspinanie się po ściance wspinaczkowej do spania to na pewno duża atrakcja. Trzeba jednak pamiętać, że może to być tylko dodatkowe wejście, a nie jedyne.

Pod antresolą

Antresola w pokoju dziecięcym ma jeszcze jedną zaletę. Miejsce pod antresola również można wykorzystać w ciekawy sposób. Warto stworzyć miejsce, które będzie praktyczne i ciekawe dla naszego dziecka.

Dodatkowe miejsce, które uzyskamy w pokoju dziecka również warto wykorzystać, by zrobić pomysłowy kąt dla dziecka. Kącik wypoczynkowy, w którym umieścimy wygodny materac, fotel czy pufę worek to idealne miejsce do zabawy czy odpoczynku.

Nie jest to jednak dobre miejsce, by urządzić tam dziecku miejsce do nauki. Wstawienie biurka pod antresolę w pokoju dziecięcym może okazać się złym pomysłem. W trakcie nauki najkorzystniej dla dziecka jest, gdy jak najdłużej korzysta ze światła dziennego. Antresola może bardzo ograniczać jego ilość.

Antresola w pokoju dziecięcym to również idealne miejsce, by na dole stworzyć dużą szafę na wszystkie rzeczy naszego malucha. Szafa, która powstanie pod antresola będzie przestronna i na pewno bez problemu zmieszczą się w niej wszystkie rzeczy dziecka.

Wykorzystując szafę pod antresolą, warto podzielić ją na część przeznaczoną dla dziecka, czyli niższe półki oraz część ogólną, gdzie dziecko nie dosięgnie. W tej części można przechowywać pościel, koce czy odzież sezonową.

Antresola w pokoju dziecięcym to pomysł na ciekawe zaaranżowanie przestrzeni, a jednocześnie maksymalne wykorzystanie pokoju dziecka. Dzięki temu w małym, ale wysokim pokoju dziecko będzie miało dużo więcej miejsca.