domoforma.pl

Dom i wnętrza

Jak odciąć się od hałasu w bloku
Dom

Jak odciąć się od hałasu w bloku? Poznaj najlepszy sposób.

Mieszkanie w bloku często wiąże się z niekomfortowymi sytuacjami. Należą do nich ograniczona przestrzeń i dźwięki dochodzące zza ściany sąsiada. Bardzo dużym utrudnieniem jest także hałas dobiegający z ulicy. W przypadku lokalizacji w centrum miasta jest to spora niedogodność, która może być bardzo denerwująca dla wszystkich użytkowników mieszkania. Jak zatem zadbać o dobrą izolację akustyczną swojego lokum? Co zrobić, żeby odciąć się od hałasu w bloku? Idealnym rozwiązaniem jest bezramowa zabudowa balkonów.

Jakie są sposoby na zabudowy balkonów?

Producenci oferują wiele rozwiązań na zabudowę balkonu. Należą do nich parawany wykonane z liści lub wodoodpornej tkaniny czy maty bambusowe i ażurowe osłony z drewna. Takie systemy są jednak mało skuteczne w eliminacji dźwięków, dochodzących zza ściany innych lokatorów i hałasu, który pochodzi od przejeżdżających samochodów. Istnieje jednak o dużo lepsze rozwiązanie, a jest nim bezramowa zabudowa balkonów. W przeciwieństwie do ramowej, która posiada szyby wyposażone w profile aluminiowe lub drewniane, system bezramowy jest w całości wykonany ze szkła. Dzięki temu pięknie się komponuje z architekturą budynku, oferuje wyjątkowe możliwości aranżacyjne i skutecznie tłumi hałas.

Bezramowy system zabudowy balkonów – jakie zalety?

Zabudowa bezramowa wykonana ze szkła hartowanego prezentuje się nowocześnie i wyjątkowo atrakcyjnie. Takie rozwiązanie pozwala na oszczędność energii, a co za tym idzie na mniejsze rachunki za ogrzewanie. Dobra izolacja termiczna i efektowny wygląd to jednak nie koniec zalet. System bezramowy pozwala na powiększenie przestrzeni użytkowej, a nawet na aranżację ogrodu zimowego. Ponadto jest znakomitą ochroną przed owadami, niechcianym ptactwem, kurzem i fruwającymi liśćmi. Dużym plusem jest skuteczna ochrona przed wiatrem, deszczem i śniegiem. Do licznych zalet bezramowej zabudowy balkonu należy znaczna redukcja hałasu. Działa ona jak ekran dźwiękoszczelny, co jest szczególnie cenione przez właścicieli bloków znajdujących się przy ruchliwych ciągach komunikacyjnych.

Gdzie można zamówić?

Eleganckie przeszklenia na balkonie oferują bardzo liczne korzyści dlatego warto w taki system zainwestować. Bardzo dobrym wyborem jest firma Szklanorama – https://szklanorama.pl/, która działa w Warszawie i okolicach. To godny zaufania Wykonawca, który zajmuje się profesjonalną zabudową balkonów oraz loggi. Oferuje specjalny system zabudowy, pozwalający na składanie i rozkładanie zabudowy w zależności od indywidualnych potrzeb.

Bezramowy system zabudowy balkonów – Vario-System posiada aż 30-letnią żywotność, a firma udziela 5-letnią gwarancję na swoje usługi.