PROJEKTY

WARTO WIEDZIEĆ


Powierzchnia użytkowa / netto178,4m2/187,8m2
Powierzchnia garażu37,1 m2
Powierzchnia zabudowy195,1 m3
Kubatura1128,8 m3
Kąt nachylenia dachu35°
Wysokość kalenicy8,23 m
Wymiary działki24,6x29,5m
Cena 2 450 PLN

Domo 12
Koszt ogrzewania pompą ciepła
    

Projekt wyróżniony w konkursie architektonicznym organizowanym przez Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego w 2011 roku. Z opinii jury: „Ciekawa interpretacją tradycyjnego łączenia części mieszkalnej i gospodarczejDostępność
3-7 dni

Technologia
Sciany:
trójwarstwowe - pustak ceramiczny + styropian + drewno elewacyjne, cegła
dwuwarstwowe - pustak ceramiczny + styropian
Stropy:
żelbetowe monolityczne
Schody:
stalowe
Dach:
blacha / dachówka ceramiczna lub cementowa

Koszt budowy:
stan surowy zamknięty:
358,660 PLN
stan deweloperski:
597,800 PLN

Bryła
Dom składa się z trzech podstawowych elementów. Strefy mieszkalnej „ubranej” elewację drewnianą i przekryty jest prostym dachem dwuspadowym z dużymi okapami. Część gospodarcza wykończona jest cegłą i swobodnie przenika się z częścią mieszkalną. Trzecim elementem jest wykończony taras zaprojektowany tak aby zapewnić tej strefie maksymalną prywatność.

Wnętrze
Z sieni dostajemy się do hallu który prowadzi nas do trzech części domu, strefy dziennej, pokoju gościnnego z łazienką oraz strefy gospodarczej z dwustanowiskowym garażem i pomieszczeniami technicznymi. Oszałamiająca strefa dzienne wysokości dwóch kondygnacji składa się z salonu, jadalni, kuchni oraz gabinetu oddzielonego mobilną ściną. Cześć ta jest maksymalnie otwarta na ogród. Schodami dostajemy się na galerię otwartą na salon. Zapewnia ona dostęp do dwóch sypialnie z dzieloną łazienką oraz sypialnie głównej z łazienką i garderobą. Z galerii możemy także dostać się do tarasu umieszczonego na dachu garażu.

Zalety
Dom pełen światła i przestrzeni. Rozlokowanie funkcji wokół strefy dziennej tworzy rodzinną i ciepłą atmosferę. Dom przeznaczony dla rodziny dwupokoleniowej lub wielodzietnej. Estetyka domu podąża za najlepszymi przykładami współczesnej architektury.

tel. +48 22 296 79 84        +48 721 546 568
© Copyright Roman Tomecki Architekci. Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i wykonanie: Positive Power - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów