PROJEKTY

WARTO WIEDZIEĆ


Powierzchnia użytkowa / netto100,4m2/102,6m2
Powierzchnia zabudowy75,5 m3
Kubatura518,0 m3
Kąt nachylenia dachu22°
Wysokość kalenicy8,33 m
Wymiary działki17,9mx16,5m
Cena 1 550 PLN

Domo 01 B


Koszt ogrzewania pompą ciepła     

Dostępność

3-7 dni

Technologia
Sciany:
trójwarstwowe - pustak ceramiczny + styropian + cegła elewacyjna dwuwarstwowe - pustak ceramiczny + styropian
Stropy:
żelbetowe monolityczne
Schody:
żelbetowe monolityczne
Dach:
dachówka ceramiczna lub cementowa / blacha

Koszt budowy:
stan surowy zamknięty:
159,900 PLN
stan deweloperski:
266,450 PLN

Bryła
Mały piętrowy dom o bardzo prostej formie. Zwarta bryła oparta na planie kwadratu jest przekryta dachem wielospadowym w wysuniętym okapem. W przeciwieństwie do Domo 01 nowa wersja ma charakter zarówno miejski jak i podmiejski. Zaletą są tarasy z dostępem ze wszystkich sypialni oraz duży podcień wejściowy, umożliwiający komfortowe użytkowanie strefy frontowej.

Wnętrze
Parter budynku ma charakter otwarty. Z sieni dostajemy się do holu otwartego na część dzienną domu. Na osi wejścia znajduje się przestronny jasny salon z kominkiem przenikający się z jadalnią oraz funkcjonalną kuchnią z widokiem na strefę frontową ogrodu. Salon oraz jadalnia posiadają dodatkowo możliwość wyjścia na zewnątrz co ułatwia integrację wnętrza domu z ogrodem. Na parterze zlokalizowano także pomieszczenie gospodarcze i WC.
Na piętrze zlokalizowane są trzy dobrze doświetlone komfortowe sypialnie oraz wspólną dużą łazienkę. Główna sypialnia ma dostęp do prywatnego tarasu, zaś pokoje dzieci posiadają wspólny taras.

Zalety
Podstawową zaletą domu jest mała powierzchnia zabudowy oraz oparcie planu na kwadracie. Pozwala to zlokalizować budynek nawet na bardzo małej działce. Jest do dom dla ludzi praktycznych, chcących osiągnąć kompromis między pojemnością domu a jego skalą. Zastosowanie cegły na parterze wraz z dużym okapem dachu nadaje bryle charakter horyzontalny odpowiedni dla osób poszukujących tradycyjnej formy.


tel. +48 22 296 79 84        +48 721 546 568
© Copyright Roman Tomecki Architekci. Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i wykonanie: Positive Power - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów