gotowe projekty domów

WARTO WIEDZIEĆ


Ogrzewanie domu pompą ciepła

80% nowobudowanych europejskich domów wyposażonych jest w pompy ciepła
W Europie pompa ciepła stała się już standardem. System ogrzewania oparty na pompie ciepła cechuje trwałość, bezobsługowość i niskie koszty eksploatacji. Z danych Eurostatu wynika, że nadal znaczną część kosztów utrzymania domu stanowi ogrzewanie. Dlatego tak ważny dla każdego właściciela jest odpowiednio dobrany, zaprojektowany i profesjonalnie wykonany system ogrzewania.

Zwrot nakładów w 3 lata
Technologia pompy ciepła, ceny i doświadczenie Vikersønn gwarantują zwrot inwestycji już nawet po 3 latach. Niskie ceny pompy ciepła Vikersønn i jej bardzo wysoka wydajność oznacza, że każda złotówka wydana na montaż pompy ciepła zwraca się szybciej niż w innych systemach grzewczych. Dzięki Vikersønn ceny pompy ciepła uległy obniżeniu o około 30%, a to oznacza ogromne oszczędności w kieszeniach klientów. Ceny pompy ciepła mają kluczowe znacznie dla opłacalności - po co więc przepłacać? Zachęcamy do skorzystania z kalkulatora na stronie producenta i obliczenia kiedy nastąpi zwrot inwestycji w pompę ciepła w Państwa przypadku.

Montaż pompy ciepła
Instalację pompy ciepła realizuje się w 3 etapach:

1.Odwierty to jej pierwszy etap. Najlepiej zacząć tuż po wykonaniu fundamentów budynku lub nawet przed rozpoczęciem budowy. Teren jest wtedy dostępny z każdej strony, a działka wolna jeszcze od składowania materiałów budowlanych. Ważne tylko, aby dostępna była energia elektryczna oraz bieżąca woda. Wykonanie odwiertów do pompy ciepła, to jak inwestycja we własną kopalnię węgla czy w szyb naftowy. Rury zakopane w ziemi służyć będą kolejnym pokoleniom. Ich wydajność energetyczna w stosunku do nakładów sprawia, że zwracają się w kilka lat. Żaden fundusz inwestycyjny nie gwarantuje takiej stopy zwrotu. Dlatego też, ze wszystkich dostępnych rozwiązań, odwierty pompy ciepła to najlepsza inwestycja. Ceny odwiertów oraz okres zwrotu inwestycji znajdziecie Państwo na stronie http://vikersonn.pl/kalkulator

2.Wodne ogrzewanie płaszczyznowe (podłogowe lub ścienne) to drugi etap.
Wodne ogrzewanie płaszczyznowe oznacza najbardziej wydajny sposób ogrzewania. Promieniowanie cieplne rozchodzi się z dużej powierzchni i tym samym, przy dobrym projekcie i wykonaniu, otrzymujemy wysokie temperatury w pomieszczeniach, bez konieczności rozgrzewania wody w układzie powyżej 45st. C. Gwarantuje to oszczędności w rachunkach, komfort grzewczy i jak najlepszą współpracę z pompą ciepła. Podłoga jest lekko ciepła, a jej temperatura odczuwalna jako przyjemna i komfortowa - bez zbędnego przegrzewania.
Brak konieczności ogrzewania wody do wysokich temperatur wpływa korzystnie na trwałość systemu i oznacza, że nie płacimy podwójnie za ogrzewanie wody do 60 st.C niezbędnych do poprawnej pracy grzejników, aby otrzymać 20 st.C w pokoju. Przecież niepotrzebne jest wjeżdżać windą na 10. piętro, żeby zejść na 5.

3.Montaż pompy ciepła to ostatni etap inwestycji.

Zapraszamy na stronę Vikersønn

tel. +48 22 296 79 84        +48 721 546 568
© Copyright Roman Tomecki Architekci. Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i wykonanie: Positive Power - Agencja Interaktywna, tworzenie stron, projektowanie stron, cms, budowa sklepów, tworzenie sklepów